ADS

عجیب ترین بیماری هایی که انسان ها دچار آن شدند!

سندرم دست بیگانه

این سندرم کـه از جدایی لوب هاي مغزی ایجاد می‌شود، باعث می‌شود کـه یکی از دستها از نظارت خارج شده و بنظر برسد کـه فرد دیگری آنرا نظارت میکند. اگر چـه این مشکل مقابله با ویروس ندارد اما با مشغول کردن آن دست می‌توانید از عواقب خطرناک آن پیش گیری کنید.

پروگریا

اگر چـه همه ی افراد پیر میشوند اما بیماران مبتلا بـه پروگریا پیش از رسیدن بـه سن 2 سالگی با علائم پیری، نظیر چین و چروک، تاسی، بی دندانی و مشکلات دیگر، مواجه هستند.

اگر چـه انها از لحاظ مغزی کودک هستند، اما با بیماری هاي ناشی از افزایش سن یعنی بیماری هاي قلبی و عروقی دست و پنجه لطیف می‌کنند. عمر آنها بـه ندرت بـه بالاتر از 12 یا 13 سال میرسد.

سندرم انسان گرگینه

مطمئنا افراد پرمو را دیده اید اما این افراد متفاوت هستند. نام این بیماری پرمویی بوده ودر سراسر کشورها حدود 50 نفر بـه این بیماری دچارند. متاسفانه حتی لیزر هم نمیتواند این موها را از بین ببرد، زیرا بـه سرعت رشدکرده و بازمی گردند

 

سندرم مرد سنگی

این #سندرم کـه فیبرودیسپلازی اسـتخوانی‌شونده پیشرونده نامیده می‌شود 1 جهش سیستم ایمنی است کـه باعث آسیب بـه ماهیچه، تاندون و رباط ها شده و انها رابه سنگ تبدیل می‌کند. در حقیقت، همانگونه کـه از نام این سندرم مشخص است، بعد از چند دهه فرد بی حرکت می‌شود.

سندرم مرده متحرک

این اختلال کـه سندرم کوتارد نامیده می‌شود، باعث می‌شود فرد حس کند مرده و یا اندام هاي حیاتی اش را از دست داده است. این سندرم اغلب بدلیل جراحت مغز ایجاد شده و فرد خودرا نامیرا دیده و ممکن است بـه خودکشی غیرارادی منجر شود.

سندرم لهجه بیگانه

این سندرم نادر کـه در نتیجه سکته یا میگرن شدید ایجاد شده، بر نحوه شکل‌گیری کلمات تاثیر گذاشته و باعث می‌شود تصور کنید بـه لهجه بیگانه سخن می‌گویند.

یکی از شدیدترین این موارد، سارا کلدویل در ایالات متحده کشور آمریکا بود کـه بعد از ابتلا بـه 1 میگرن شدید، در حالی در درمانگاه بـه هوش آمد کـه گویی بـه لهجه چینی سخن می‌گفت. وی هرگز بـه چین نرفته بود.

حساسیت بـه آب

این سندرم کـه آکواژنیک اورتیکاریا نامیده می‌شود، باعث میشود کـه فرد بـه انواع آب، از قبیل اشک، حساسیت داشته باشد. اخیرا 1 زن بریتانیایی بنام میشلا داتون بـه روزنامه هاي محلی اظهار کرد کـه حتی نمیتواند پسرش را در آغوش بگیرد زیرا اگر فرزندش عرق کند وی بـه جوش هاي دردناک دچار خواهد شد.

سندرم درختی

اپیدرمودیسپلیژا وروسفورمیس، 1 اختلال پوستی وراثتی است کـه بدلیل ویروس پاپیلوم انسانی ایجاد میشود. بافت هاي درخت مانند روی پوست ایجاد شده و از نظارت خارج خواهد شد.

یکی از شدیدترین موارد دید کاسوارا از اندونزی بود کـه حدود ۹۵% زگیل هاي درخت مانند وی برداشته شدند اما در عرض یک سال مجددا رشد کردند.

نظرات
ADS