ADS

گرانترین کبوتر جهان این کبوتر بلژیکی است !

دو خریدار چینی با پرداخت بیش از 1 میلیون یورو در 1 مناقصه، خرید گرانترین کبوتر کشورها را به نام خود ثبت کردند. 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، 2 خریدار چینی رکورد خرید 1 کبوتر را با پرداخت مبلغ 1.8 میلیون یورو در مناقصه ای در کشور بلژیک به نام خود ثبت کردند. این کبوتر 3 ساله که نامش «نیو کیم» اعلام شده روز یکشنبه در این مناقصه در بلژیک به آن‌ها فروخته شد.

این خریدار چینی در نیم ساعت پایانی این مناقصه، اقدام به ارسال قیمت کرده بودند. آن‌ها با نام مستعار «Super Duper» و «Hitman» در این حراجی شرکت کرده بودند. امکان می‌رود آن‌ها از نیوکیم برای تولیدمثل کبوتر در چین که مسابقه پرندگان در آن درآمد سرشاری را نصیب مالکان کبوتر می‌کند اسـتفاده کنند.

نیو کیم در مسابقات pigeon Grand National Middle Ace که در فرانسه برگزار شده بود برنده تاج 2018 شده بود. «نیکولاس گیسِل برچت»، یکی از برگزارکنندگان این حراجی در این باره اظهار کرد: «من معتقدم که هرگز 1 فروش رسمی با این قیمت به ثبت نرسیده اسـت. فکر نمی‌کردم بتوانیم به این مقدار (قیمت) برسیم.»

گفتنی اسـت؛ نیو کیم در حالی با ثبت قیمت 1.8 عنوان گرانترین کبوتر کشورها را به خود اختصاص داد که بالاترین قیمتی که پیشتر برای خرید 1 کبوتر به ثبت رسیده بود برای کبوتر نری با نام «آرماندو» به مبلغ 1.25 میلیون یورو بود.

نظرات
ADS