ADS

کدام حیوان بیشترین طول عمر را دارد؟

طول عمر لاک پشت غول پیکر

لاک پشت های غول پیکر جزایر گالاپاگوس و سیشل مشابه های زنده ای از موجودات غول پیکر و منزوی ساکن جزایر متروکه می باشند که نشان می دهد جانورانی که خود را در جزایر محدود کرده و هیچ شکارچی برای شکار انها در این جزایر یافت نشود معمولاً از لحاظ جسمی رشد زیادی کرده و به شدت غول پیکر می شوند.

 

این خزنده بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم وزن داشته و بعضی از انها در اسارت تا ۲۰۰ سال نیز زنده مانده اند و بسیاری بر این باورند که این خزنده ی نادر می تواند از مرز ۳۰۰ سال عمر نیز عبور کند.

 

علت طول عمر این خزنده نیز مثل دیگر موجوداتی که در این فهرست دیده می شود کاملاً آشکار به نظر می رسد: این خزنده بسیار کند و آرام حرکت می کند و سطح متابولیسم بدنشان در کمترین و پایین ترین حد ممکن قرار دارد و مراحل زندگی انها نیز به همین منوال طولانی خواهد بود.#لاک_پشت

طول عمر خرچنگ

نوعی از #خرچنگ وجود دارد که به آن بدون رشد می گویند. این حیوان تا زمانی که بیمار یا شکار نشود زنده خواهد ماند. برخی از نمونه های آن در سن ۳۰-۴۰ یا پنجاه سالگی می میرند و دلیلش مریضی هایی اسـت که به آن مبتلا می‎شوند، اما بسیاری از نمونه های آن تا به حال کشف شدند که بیش از ۱۴۰ سال عمر داشته اند.

نهنگ قطبی یا سرکمانی

اگر چه نهنگ قطبی به اندازه #نهنگ آبی مشهور نیست، اما ویژگی‌های متمایزی دارد که آن را منحصر به فرد می کند. اول اینکه بزرگترین دهان را در میان حیوانات دارد و دوم اینکه، بیش از ۲۰۰ سال عمر می کند که باعث می‌شود بیشترین طول عمر را در میان پستانداران دریایی داشته باشد. پیرترین نهنگ قطبی شناخته شده ۲۱۱ سال عمر کرده اسـت.

عمر کدوم پرنده بیشتر اسـت طول عمر کلاغ چند سال اسـت ؟

در میان جانوران، #کلاغ پرنده ای مرموز و باهوش به حساب می آید،برخی بر این باورند که کلاغ ها عمری جاویدان دارند! اما کلاغ ها نیز مانند دیگر جانداران طول عمر مشخصی دارند.میانگین عمر این پرنده #مرموز ۲۰۰ سال تخمین زده شده اسـت.درمیان #پرندگان کلاغ بیشترین طول عمر را دارا اسـت.

 

کوسه گرینلند

کوسه های گرینلند 9 تنها ظاهر ترسناکی دارند بلکه پیرترین مهره داران روی زمین هستند. آن ها در ۱۵۰ سالگی به بلوغ #جنسی می رسند و معمولا ۴۰۰ سال عمر می کنند.

جانور کندرو یا تاردیگرید (Tardigrada)

تاردیگرید؛ گروهی از #باکتری هایی محسوب می شوند که حتی درون صخره ها هم زنده می مانند و در مقابل گرما، سرما و تشعشعات هسته ای شدید دوام می آورند.

 

اگر سعی کنید 1 #تاردیگرید را بکشید شانس زیادی نخواهید داشت، چون این موجودات تقریبا ابدی هستند. آن ها هزاران سال عمر می کنند. بدن آن ها ماده ای ترشح می کند که به خوبی از آن ها حمایت می کند.

 

نظرات
ADS